Len toho koňa bijú, ktorý ťahá...

Autor: Adrián Fecko | 28.1.2011 o 18:32 | (upravené 28.1.2011 o 22:27) Karma článku: 12,33 | Prečítané:  1707x

...áno len toho bijú. Naši neomylní ekonómovia neurobili urobili žiadnu chybu. Chyba je vo Vás, priatelia. Je potrebná určitá suma peňazí do štátneho rozpočtu na riadny chod štátu a vyplácanie provízií aparátnikom. Nuž a bedač slovenská ju nie a nie dosiahnuť. Prečo nechcete robiť Slováci? Veď máte už tak malé výplaty, že Vám už nemáme z čoho zobrať.  Kto potom uživí štát a jeho aparát? Musíte robiť viac a viac. Nuž a preto by sa mal zvýšiť nielen vek odchodu do dôchodku ale aj fond pracovnej doby by sa mal zvýšiť na 48 hodín týždenne. Možno by najlepšie  bolo dôchodok úplne zrušiť.

Zdá sa Vám tento názor chorý? Nie. Veru nie je. Je to len reálny pohľad z vrchu smerom dole. Na súčasnú situáciu. Ale tých čo takto uvažujú ste tam dotlačili vy. Tak neplačte. Neplačte, že musíte stáť za pásom 12 hodín denne za 450.-€ na mesiac. Viete koľko ľudí by tam rado stálo miesto Vás?  Neplačte, že kopete v zime a mraze výkopy, za 380.- na mesiac. Pomyslite si, že ešte ste mladý a ešte máte silu, čo v takej 65ťke. Ak nebudete vládať zdvihnúť krompáč nad hlavu, stiahnu vám za váš výkon z výplaty a dostanete možno len 250.-€. Keď vám náhodou vyleje 64 ročná roztrasená čašníčka pivo na hlavu, prosím nekričte na ňu, ona vás už aj tak nebude počuť. Určite sa netrasie od radosti. A keď sa náhodou budete ako 60 roční uchádzať o zamestnanie viete koľko srandy zažijete?

Ale všetci, čo sú po ročníku 1975 nebojte sa o pracovné miesta, myslím Vás pracujúcich, pracovných miest bude stále viac a viac, lebo Vás bude stále menej a menej. Nepracujúcich bude stále viac a viac, takže sa Vám zníži konkurencia. A možno budete mať aj výhodu menšiny.

Preto byte a nechajte sa biť.

Ale nezdá sa Vám takýto systém chorý? Najhorší ekonóm je taký, ktorý vie zohnať peniaze, len predajom alebo zvýšením cien.

 

Nie je všetko zlato, čo sa blyští a nie je všetko koňak, čo kôň vyští.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nevstupovať. Iba ak zháňate hašiš (reportáž)

Boli sme sa pozrieť na miesto, ktoré funguje ako európsky veľkosklad pre drogy.

PLUS

Ako vidia nevidiaci v snoch a predstavách

Aj nevidiaci majú predstavy, sny alebo vizuálne spomienky.


Už ste čítali?